2019.12.04 godz. 21:11 Koźmin Wielkopolski, Wielkopolskie

Awans na nauczyciela mianowanego

Wyjaśnienie sytuacji

ukończony staż w lipcu, postępowanie kwalifikacyjne, czyli awans na nauczyciela mianowanego teraz w grudniu. Czy może odbyć się gdy nauczycielka jest w ciąży i przebywa na zwolnieniu lekarskim, z zastrzeżeniem, że chory może chodzić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Gru 2019 12:11

Nie widzę przeciwwskazań. Podejście do egzaminu kwalifikacyjnego nie stanowi świadczenia pracy w rozumieniu kodeksu pracy - stosowanym do stosunku pracy nauczycieli na mocy art. 91c ust. 1 KN. O ile odbywanie stażu jest niemożliwe w okresie czasowej niezdolności do pracy (staż przedłuża się zgodnie z art. 9d KN), o tyle takich unormowań nie zawiera art. 9g KN.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)