2023.08.18 godz. 11:49 Poznań, Wielkopolskie

Uległem wypadkowi w drodze do pracy - jadąc na elektrycznej hulajnodze uderzyłem w tramwaj. Na leczenie wydałem 15 tysięcy, czy mam prawo do odszkodowania?

Wyjaśnienie sytuacji

Jadąc na hulajnodze do pracy uderzyłem w tramwaj - wjechałem na czerwonym na światła (światła podzielone były na 3 części, dwie z nich były zielone, trzecia niestety nie, czego nie zauważyłem). Czy w takim wypadku mam prawo do uzyskania jakiegokolwiek odszkodowania, lub zadośćuczynienia, posiadając w momencie wypadku tylko podstawowe ubezpieczenie z tytułu umowy o pracę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 12:32

Dzień dobry, najpierw pracodawca musi uznać wypadek w pracy. Można starać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS jednakże ta okoliczność może wpłynąć na jego wysokość.