2021.06.02 godz. 11:18 Kwidzyn, Pomorskie

Umorzenie zaległych i bieżących alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Ojciec mojego syna ( w tej chwili pełnoletniego ) poprosił go o wypisanie wniosku do komornika o umorzenie alimentów ponieważ może iść do więzienia. Syn mój nie ma ważnego dokumentu tożsamości ( mieszkamy w UK ) paszport będzie wyrobiony za miesiąc półtora czy składając wniosek do komornika może użyć nieważnego paszportu? I drugie pytanie Ojciec mojego syna ma dwójkę dzieci z inną kobietą ( nieletnich ) na które też nie płaci alimentów i sprawa jest u komornika - ostatnio stwierdził że wpłacił ok 75.000 czy pomimo tego może iść do więzienia ( nie spłacił całego zadłużenia ) ?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:00

Tak może. Należy skorzystać z porady radcy prawnego po uprzednim zebraniu dowodów i formalności co do okoliczności i uprzednio zapoznać się z przepisami dot. niealimentacji.