2020.01.10 godz. 13:28 Gliwice, Śląskie

Umowa dla nauczyciela na czas nieobecności nauczyciela będącego na urlopie dla poratowania zdrowia.

Wyjaśnienie sytuacji

Nauczycielka (stażystka) została zatrudniona od 01.09.2019. na czas nieobecności nauczyciela będącego na urlopie dla poratowania zdrowia. Urlop dla poratowania zdrowia kończy się 15.07.2020. Czy pani nauczycielka która zastępuje musi być zatrudniona do 31.08.2020. czy do czasu powrotu nauczycielki będącej na urlopie zdrowotnym.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2020 20:50

W podanym przypadku, nauczycielka zatrudniona na zastępstwo, będzie pracować do powrotu nauczyciela będącego na urlopie, więc do 15 lipca 2020 r.