2022.09.08 godz. 09:27 Rybnik, Śląskie

Umowa licencyjna w celu sprzedaży produktów cyfrowych

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy mogę samodzielnie przygotować umowę licencyjną niewyłączną w celu sprzedaży produktów cyfrowych (grafiki, zdjęcia, e-booki) i zamieści ją na stronie internetowej? Czy jest konieczne wsparcie prawnika, czy mogę skorzystać z ogólnodostępnych wzorów takiej umowy i dostosować ją do swoich potrzeb? Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby uniknąć nieporozumienień i działać zgodnie z obowiązującym prawem. Zaznaczę, że zależy mi na ochronie swojej pracy i chciałabym, żeby klient, który kupi produkt cyfrowy nie odsprzedał go, tylko wykorzystał w celach promocyjnych np. w social mediach. Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2022 08:01

Tak jesteśmy w stanie skutecznie pomóc -zapraszamy do bezpłatnej konsultacji tel 507-437-019