2020.01.22 godz. 19:00 Łódź, Łódzkie

Umowa lojalnościowa - po przejęciu firmy z art. 23 KP

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień doby , Miałam podpisana umowę lojalnościową o zakazie konkurencji w firmie przed przejęciem przez inna firmę z art, 23 KP. Obecnie ta druga firma odmawia mi wypłaty odszkodowania wynikającego z umowy lojalnościowej . Czy ma takie prawo ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2020 10:14

W trakcie przejęcia zakładu pracy była Pani pracownikiem czy już nie? Firma przejmująca staje się z mocy prawa stroną stosunku pracy, a więc jeśli stosunku pracy już nie było, to kwestię przejęcia praw i obowiązków z umowy o zakazie konkurencji należałoby oceniać nie na gruncie art. 23 (1) kp tylko na gruncie przepisów regulujących samo przejęcie zakładu pracy, czy to np. było połączenie spółek? Trzeba by ustalić czy przejmujący przejął wszystkie prawa i obowiązki przejmowanego na gruncie przepisów kodeksu cywilnego czy kodeksu spółek handlowych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)