2023.05.23 godz. 22:38 Lublin, Lubelskie

Umowa lojalnościowa po zakończeniu stosunku pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam w byłej pracy umowę lojalnościową, ale mój były pracodawca nie wypłaca mi ustawowego odszkodowania 25% wynagrodzenia. Oczywiście przestrzegam zapisów z tej umowy dotyczących zakazu konkurencji. Stosunek pracy ustał z dniem 31 marca, w umowie nie była wskazana data zapłaty odszkodowania. Wypłatę ze stosunku pracy otrzymywałam na konto bankowe każdego 10 dnia miesiąca. Czy brak zapłaty odszkodowania do dziś (23 maja) zdejmuje ze mnie zakaz konkurencji? Czy muszę wysłać byłemu pracodawcy wezwanie do zapłaty? Czy jeśli on teraz mi zapłaci to czy ten zakaz będzie dalej mnie obowiązywał?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 10:11

Bez analizy umowy nie sposób odpowiedzieć na Pani pytania. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w tej sprawie, zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)