2020.10.20 godz. 12:32 Warszawa, Mazowieckie

Umowa na meble łazienkowe i zwrot zadatku

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa na meble łazienkowe. W umowie zawrty. - zadatek kara oraz termin. Skutek-nie dotrzymany termin. Ciągle jakieś problemy miał stolarz. Rozwiązałam umowę podając winę zleceniobiorcy Data rozwiązania umowy to jednocześnie data wymagalności roszczenia o zwrot zadatku Czy dobrze zrobiłam i ile mam czekać na zwrot On twierdzi że ma 60 dni. Boję się że nie odzyskam tych pieniędzy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2020 14:28

Wszystko zależy od tego jak w umowie uregulowana jest kwestia zwrotu zadatku. Jeśli jest tak jak Pani pisze, tj. że data rozwiązania umowy to data wymagalności zwrotu zadatku, dłużnik powinien niezwłocznie po wezwaniu uregulować kwotę zadatku. Jeśli natomiast w umowie jest mowa o terminie 60 dniowym na zwrot zadatku, to termin ten jest bezwzględnie obowiązujący i Zleceniobiorca ma rację. Jeśli w umowie kwestia ta nie jest w ogóle unormowana, zadatek powinien zostać zwrócony w wyznaczonym przez Panią terminie. Jeśli zwrot nie nastąpi, pozostaje wystąpić na drogę sądową.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)