2019.07.17 godz. 12:56 Nowa Sól, Lubuskie

umowa na okres próbny kończy mi się dn.31.07.2019r. a już podpisałem umowę na czas określony, w jak mogę odejść od niego z dn.31.07.2019

Wyjaśnienie sytuacji

pracodawca nie dotrzymuję umowy wypłaty za pracę w umówionej wysokości, wypłaca ze zwłoką

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lip 2019 15:14

Niewypłacenie wynagrodzenia za pracę w ustalonym terminie stanowi bez wątpienia wystarczającą przyczynę rozwiązania przez pracownika umowy o pracę. Co ważne jest, to podstawa do rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Wypłacanie wynagrodzenia przez Pracodawcę to jego podstawowy obowiązek.Pracownikowi, który wypowiedział umowę o pracę z powodu braku wypłaty wynagrodzenia w terminie przysługuje ponadto odszkodowanie. Odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.