2023.12.04 godz. 14:21 Katowice, Śląskie

Umowa o dzieło i działalność gospodarcza

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Szybkie pytanie - czy w momencie, kiedy źródłem moich przychodów będą środki w ramach umowy o dzieło (miesięcznie więcej niż 4 tysiące złotych na rękę), jestem zobligowany do założenia działalności gospodarczej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 14:35

Dzień dobry, nie am takiego obowiązku. Proszę jednak pamiętać, że umowa o dzieło jest specyficzna i nie można jej stosować w każdych warunkach.