2022.01.13 godz. 19:41 Poznań, Wielkopolskie

Opłacenie zaległych rachunków.

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa o wynajem meiskzania na mnie i na kolezanke. Obowiazywal nas jeden czynsz-2000 zl plus media. WYpowiedzialysmy umowe, czynsz za grudzien zostal oplacony, ale teraz w styczniu trzeba jeszcze zaplacic rachunki za grudzien. Jestem gotowa do zaplaty, ale kolezanka urwala kontakt ze mna i z wlascicelka, ja nie bede placicla calosci, bo mnie na to nie stac. Zablokowala nr wlascicielki i jako szantaz wobec niej, stosuje fakt, ze na umowie kwota czynszu to 1000 zl, a my placilysmy 2000 zl, czyli nie jest nic dluzna. Czy groza nam konsekwencje prawne za nie zaplacenie rachunkow za grudzien?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:41

Dzień dobry, proszę o przesłanie umowy najmu. Wtedy będę mógł odpowiedzieć na Pani pytanie.
Tak Nie

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2022 15:41

Właściciel mieszkania może wnieść pozew o zapłatę zaległości. W takiej sytuacji właściciel mieszkania będzie musiał wykazać, że dochodzona kwota mu się należy. Zasadność argumentów koleżanki zależy w dużej mierze od tego czy będziecie Panie w stanie przedstawić potwierdzenia przelewów lub pokwitowania zapłaty kwot po 2000,00 zł oraz od treści pozostałych zapisów umowy.