2021.07.20 godz. 14:48 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Zadatek

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa przedwstepna plus trzy aneksy o przedluzenie umowy jednak nie dochodzi do kupna co z zadatkiem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2021 15:34

Dzień dobry! W opisanej sprawie zastosowanie znajduje art. 394. § 1 kodeksu cywilnego: "W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej." Proponuję wezwać drugą stronę do zapłaty odpowiedniego świadczenia
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)