2024.03.11 godz. 15:03 Warszawa, Mazowieckie

Umowa rezerwacyjna.Strony nie mogą się porozumieć w sprawie kolejnego etapu, czyli umowy przedwstępnej-zapisy.A także formy płatności przy umowie przyrzeczonej

Wyjaśnienie sytuacji

Sprzedaje mieszkanie.Mam z osobą zaint. umowę rezerwacyjną do 25.03.Umówiliśmy się, że do końca jej trwania podpiszemy umowę przedwstępną w której zawrzemy razem szczegóły dot. transakcji.Niestety kupująca jest roszczeniowa i sygnalizuje co ma znaleźć się w umowie przedwstępnej,ale nie dopuszcza zapisów które są dla mnie istotne.Przy pierwszym spotkaniu oświadczyłem, że chce otrzymać przelew natychmiastowy.Padła również propozycja dep. notarialnego, ale Kupującą boi się śmierci notariusza.Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to zaczekać do końca umowy czy rozwiązać polubownie i zwrócić zadatek?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Maj 2024 21:58

To zależy, bo może uda się Państwu dojść do porozumienia. Wtedy nie warto rozwiązywać umowy. Jeżeli jednak nie ma na to szan, to można rozwiązać umowę za porozumieniem stron i zadatek zwrócić. Z wyrazami szacunku