2020.09.22 godz. 15:47 Marianowo, Zachodniopomorskie

Umowa z hydraulikiem spisana nie notarialnie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Miesiąc temu robiłam remont łazienki. Na umowie nie jest napisane że państwo z jednej z firm mieli mi wykonać biały montaż. To było słownie niestety. Mieli mi wystawić fakturę szczegółowa za wykonaną pracę i za części które kupili itp nie otrzymałam jej do tej pory. Wczoraj dzwoniłam do nich że chciałabym by przyjechali mi wykonać biały montaż. Powiedzieli że jak nie było tego w umowie to to nie obowiązuje. Chcą też pewnie rozliczyć się za dalsza część pracy ale nie otrzymałam faktury. Teraz ggyby mieli mi wystawić fakturę byłaby ona z września. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Maśnik

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2020 12:59

Dzień dobry, bez znajomości treści umowy łączącej Panią z wykonawcą trudno dokładnie określić jakie czynności powinna Pani podjąć celem przymuszenia wykonawców do przeprowadzenia umówionego zakresu prac i wystawienia faktury. Niemniej jednak postępowanie w tego typu sprawach - zasadniczo - prezentuje się następująco: podjęcie próby "dogadania się" i zażegnania sporu, jeżeli to nie pomoże, to: sporządzenie i wysłanie dobrego wezwania do zapłaty/do wykonania określonych prac, jeżeli to również nic nie da, to wtedy zostaje postępowanie przed Sądem. Pozdrawiam serdecznie Michał Maśnik

Zmodyfikowano dnia: 24 Wrz 2020 13:14