2024.02.07 godz. 13:34 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Umowa z Orange zaciągnięta na moje dane osobowe (imię i nazwisko i PESEL) przez kogoś innego. Firma windykacyjna EOS Poland.

Wyjaśnienie sytuacji

Na moje dane: Imię i nazwisko oraz PESEL została zaciągnięta umowa w Orange na numer telefonu oraz zakup smartfona. Dokonał tego ktoś kto nielegalnie pozyskał te informacje.. Umowa została zerwana w 2020 roku. Obecnie firma windykacyjna, która przejęła zadłużenie powiązała te dane z moim numerem telefonu domagając się telefonicznie zapłaty długu. Dodatkowo, na moją prośbę przesłali dokumenty sprawy na mój email. Firma Orange potwierdziła takie zadłużenie. Z infolinii Orange dowiedziałem się, że adres, numer dowodu osobistego i adres email nie zgadzają się z moimi danymi. Co w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 15:27

Konieczne będzie zawiadom­ienie o podejrzenie popełnienia przestępstwa, a następnie odrzucenie roszczenia o zapłatę
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)