2024.08.29 godz. 12:54 Wrocław, Dolnośląskie

Umowa zlecenie a odpłatna przerwa w świadczeniu usługi

Wyjaśnienie sytuacji

W umowie zlecenie mam punkt o tym, że jest mi przyznane 21 dni odpłatnej przerwy w świadczeniu usługi. Wykorzystałem już prawie wszystkie ale najprawdopodobniej będę zmuszony do ich przekroczenia. Czy mogę powołać się na bezpłatne dni wolne od świadczenia usługi ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2024 15:49

Dzień dobry, umowa cywilnoprawna rządzi się innymi prawami niż umowa o pracę. Należy ustalić ze zleceniodawcą kwestię przerwy od świadczenia usług. W przeciwnym wypadku możliwa jest odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Pozdrawiam Michał Marcinkowski radca prawny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)