2023.08.08 godz. 12:25 Gdańsk, Pomorskie

Unieważnienie dokonania czynności prawnej w formie aktu notarialnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Proszę o poradę. W 2021 r. zakupiłam działkę za własną gotówkę. Będąc wtedy w nieformalnym związku po prostu podzieliłam się połową tej działki, jednak jedyną osobą, która zakupiła działkę fizycznie byłam ja, czyli osobą, która zapłaciła za to w 100%. Akt notarialny sporządzony jest w taki sposób, iż każde z nas zapłąciło 1/2 wartości działki i tak też to zostało zapisane. Czy jest możliwość cofnięcia tek decyzji z uwagi na fakt, iż jestem jedyną osobą , która wniosła nakłady finansowe w to? Dobrosława Makowiecka

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sie 2023 12:43

Przepisy wskazują na pozwództwo o stwierdzenie nieważności czynności prawnej. Oczywiście istotne są intencje i przesłanki, które mogą uzasadniać takie powództwo.