2020.08.12 godz. 15:47 Sucha Beskidzka, Małopolskie

Upadłość a wspólne zobowiązanie kredytowe małżonków

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę się starać o upadłość konsumencką głównie z powodu długu z tytułu zalegania za.czynsz mieszkaniowy, który powstał przed moim ślubem, gdzie nie jestem w stanie go spłacać i w tej chwili nie wpłacam nic wierzycielowi, sprawa jest u komornika. Ponadto mamy z mężem wspólny kredyt, który mąż regularnie spłaca. Czy w takiej sytuacji mogę się ubiegać o upadłość konsumencką? Drugie pytanie: czy w jakiś sposób zaszkodzę tym mężowi, czy będzie mógł po prostu dalej sobie spłacać ten kredyt? Dodam, iż mamy intercyzę podpisaną przed ślubem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2020 19:35

Dzień dobry, w przypadku ogłoszenia Pani upadłości konsumenckiej (współkredytobiorca) będzie mógł spłacać kredyt według pierwotnie określonego harmonogramu. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak