2020.08.10 godz. 09:55 Sucha Beskidzka, Małopolskie

Upadłość konsumencka a tocząca się sprawa spadkowa, gdzie odrzucono spadek u notariusza.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam długi z tytułu zalegania za czynsz (ok. 80 tysięcy). Jest to tak zwany dług solidarny. Długi powstawały jeszcze przed moją 18-tką. Przy czym według spółdzielni, odpowiadam tylko za to, co nazbierało się po, tym jak osiągnęłam pełnoletniość. Zmarł mój tata, a spółdzielnia złożyła wniosek o sprawę o nabycie spadku po nim, bo tata ma nie tylko dług po mojej 18-stce, ale też jeszcze wcześniejszy, który ja mogłabym odziedziczyć. Nie posiadał żadnego majątku, spadek odrzuciłam u notariusza i otrzymałam akt notarialny. Czy mimo sprawy o nabycie spadku mogę złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2020 07:58

Nic nie stoi na przeszkodzie w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką. Jeśli w masie spadkowej były tylko zobowiązania, to nikt nie powinien robić z tego tytułu problemów.