2023.10.18 godz. 19:26 Łódź, Łódzkie

Upadłość spółki, w której pracowałam

Wyjaśnienie sytuacji

Spółka z o.o. w której pracowałam, złożyła 05.2022 wniosek o upadłość. Nie otrzymałam pensji. Od tej pory, dopiero w 09.2023 przydzielono tymczasowego nadzorcę sądowego (ma za zadanie zgromadzić i przekazać do sądu informacje, na podstawie których sąd zadecyduje czy zaakceptuje wniosek o upadłość). Czy mogę w jakikolwiek sposób przyspieszyć tę sprawę? Wiem, że istnieje Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który powinien zabezpieczyć roszczenia pracowników. Czy mogę z niego skorzystać zanim zostanie przydzielony syndyk?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 09:12

dzień dobry, można złożyć wniosek do wspomnianego funduszu. W razie pytań zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin e-mail agnieszka@kancelaria-uranin,pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)