2022.02.01 godz. 23:54 Kraków, Małopolskie

Upoważnienie wjazdu samochodem na ukrainę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, sprawa wyglada tak znalazłem ogłoszenie o prace na portalu olx gdzie za przejazd cudzym autem na ukrainę zarabia się 400 zł zostawia się je tam po czym wraca się pieszo na nogach. Nie jestem współwłaścicielem auta auto było zarejestrowane na kogoś innego na polskiej rejestracji jedynie w czym brałem udział to przejazd tym autem przez granice państwa i upoważnienie zostało wydane na mnie czy czekają na mnie jakieś konsekwencje prawne?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2022 09:14

Tak, zostanie Pan oskarżony o pomoc w kradzieży lub paserstwie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)