2023.12.24 godz. 14:28 Koszalin, Zachodniopomorskie

Uprowadzenie dzieci przez żonę i teściów.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W okresie wakacyjnym wyjechałem do Holandii, żeby spłacić raty za mieszkanie, długi. Po powrocie do Polski na nasze mieszkanie 11.12.2023 okazało się, że w mieszkaniu jest tylko żona. Dzieci zostały wypisane przez nią ze szkoły, przeprowadziła się do rodziców nie informując mnie o niczym. Kompletnie zaskoczony, myślałem, że dzieci są u jej rodziców na jakiś wypoczynek. Jak się następnie okazało - dzieci zostały tam już na stałe, dzieci przepisane tam do szkoły a obecnie teściowie wraz z żoną uniemożliwiają mi kontakt z dziećmi. Oczywiście - zgłosiłem fakt na policję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2023 14:48

Szanowny Panie, w opisanej przez Pana sytuacji poza gruntem karnym (zgłoszenie na Policję) należy również rozważyć grunt cywilny, ale to dopiero po pozyskaniu od Pana szerszych informacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)