2020.01.17 godz. 00:21 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Urlop. Kolejny raz nie jest mi podpisany wniosek urlopowy, lub przesuwany jest w inny nie pasujący mi termin, czy muszę się na ten termin zgodzić?

Wyjaśnienie sytuacji

Co w sytuacji nie udzielenia urlopu, (nie że mnie zdejmuje z urlopu, a w ogóle na ten urlop nie mogę iść, bo mówi że nie ma takiej możliwości) przecież wie o nim, o tym urlopie, z wyprzedzeniem to nie są szczególne okoliczności że nagle, bo może sobie zorganizować do tego czasu zastępstwo lub sprzedać pracę którą mam wykonać do innej firmy. Jeżeli się nie zgadzam mogę zgłosić sprawę do sądu, ale jeżeli urlop ma być za 2 tygodnie jak w praktyce miałoby wyglądać dochodzenie swoich praw przed sądem, domyślam się że to nie jest załatwione w tak szybkim czasie? Czy mam jakieś inne prawa/możliwości?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Odziemiec

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 14:47

Na udzielenie urlopu musi być zgoda pracodawcy, w przypadku problemów należy zgłosić sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy, sprawa w sądzie będzie trwała długo
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)