2020.02.21 godz. 17:11 Warszawa, Mazowieckie

Urlop na żądanie bezpośrednio po okresie choroby dłuższym niż 30 dni

Wyjaśnienie sytuacji

Bezpośrednio o okresie zwolnienia lekarskiego dłuższego niż 30 dni, chcę skorzystać z urlopu na żądanie (mam jeszcze zaległy urlop z 2018 roku). Pracodawca twierdzi, że mi nie przysługuje ponieważ nie zostałem dopuszczony do pracy przez lekarza medycyny pracy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lut 2020 19:31

Nie ma przeciwwskazań do skorzystania z urlopu wypoczynkowego bezpośredniego po zwolnieniu lekarskim. Bez orzeczenia nie można świadczyć pracy, a urlop świadczeniem pracy nie jest. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz