2019.05.07 godz. 19:38 Gołdap, Warmińsko-mazurskie

urlop nauczyciela przedszkola (nieferyjny)

Wyjaśnienie sytuacji

czy nauczyciel przedszkola musi mieć 4 tygodnie nieprzerwanego urlopu (tak, jak nauczyciel feryjny)?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2019 22:41

Zgodnie z art. 64 ust. 3 Karty nauczyciela - zasadą jest, że urlop wypoczynkowy dla nauczycieli placówki nieferyjnej to 35 dni roboczych. Wyjątkiem jest ust. 3a tego artykułu - gdzie się pracuje jednocześnie w placówce feryjnej i nieferyjnej - wymiar urlopu zależy od realizacji większej ilczby godzin zajęć w placówce (jeżeli jest ta sama liczba godzin to urlop dla placówki feryjnej). Drugim wyjątkiem jest ust. 5a tegoż art. - w przypadku nawiązania / ustania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego wymiar proporcjonalny do okresu przepracowanego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)