2019.11.15 godz. 09:37 Krosno Odrzańskie, Lubuskie

urlop pracownika zatrudnionego na 3/4 etatu

Wyjaśnienie sytuacji

pracownik pracuje po 6 godz dziennie a urlopu ma liczone 8 godzin, jeżeli weźmie 1 dzień wolnego to z puli godzinowej (208 h - 6 h = 202 h) zostanie 202 h a z dniowej zostanie mu 25 dni, w efekcie czego będzie mial więcej dni do wykorzystania urlopu niż 26 dni? bo z każdego dnia wolnego zostają 2 h, czy dobrze to rozumię? dziękuję z odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2019 10:28

Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy zostaje określony proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy pracownika.Ustalając urlop wypoczynkowy pracownika, należy pomnożyć wymiar etatu przez pełny wymiar urlopu: 3/4 x 26 dni = 19,5. Po zaokrągleniu do pełnego dnia w górę są to 20 dni urlopu wypoczynkowego do wykorzystania przez pracownika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)