2019.12.10 godz. 10:05 Bolszewo, Pomorskie

urlop rehabilitacyjny czy przysluguje mi za 2019 rok

Wyjaśnienie sytuacji

pracuje o kwietnia 2019 rok z chwila zatrudnienia okazalam orzeczenie o znacznym stopniu niepelnosprawnosci ,takie orzeczenie posiadam omarca 2017 rok od marca bylam na rencie z powodu choroby czy przysluguje mi urlop dodatkowy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2019 12:19

Pracownik niepełnosprawny uzyskuje prawo do dodatkowych 10 dni urlopu po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia go do umiarkowanego lub znacznego stopnia niepełnosprawności.