2023.05.22 godz. 16:52 Kraków, Małopolskie

Urlop szkoleniowy na pisanie pracy i obrone.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałbm zapytać czy pracodawca może mi odmówić udzielenia płatnego urlopu szkoleniowego na pisanie i obrony pracy inżynierskiej? Studia rozpoczołem przed zatrudnieniem w tej firmie, jednak pracodawca wiedział o tym, że studiuje w momencie w którym mnie zatrudniał. Studiuje kierune nie związany z moją pracą.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2023 09:47

dzień dobry, niestety ma prawu odmówić. Warunkiem udzielenia takich urlopów jest zgoda pracodawcy na odbywanie kształcenia.