2023.10.11 godz. 20:46 Warszawa, Mazowieckie

Urząd skarbowy, wypłata zbyt dużych pieniędzy.

Wyjaśnienie sytuacji

W 2021 roku wypełniłem sam pit 37, pomyliłem tabelki i wysłałem do urzędu. Wyszło nadpłaty 27tys. Wypelnilem korektę i wysłałem do urzędu. Nawet 3 takie korekty. Pieniądze zostały mimo to wypłacone na konto którego nie używam, a z którego komornik pobrał te 27tys. Ja za to dostałem 7 dni na oddanie pieniędzy których realnie nie posiadałem. Obecnie otrzymałem pismo że mam do oddania 18 tys po 3 latach dla urzędu skarbowego. Czy jest szansa na jakieś rozwiązanie tej sprawy? Jestem w stanie spłacić kwotę bez odsetek tj. 13 tys.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2023 03:38

Można spróbować zawnioskować o rozłożenie na raty, odroczenie lub częściowe umorzenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)