2024.07.16 godz. 10:49 Gdańsk, Pomorskie

Ustalenia mailowe do umowy przedwstępnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, czy ustalenia mailowe dotyczące umowy przedwstępnej są prawnie wiążące? Z mężem zakupujemy nieruchomość, niestety musimy wycofać się z transakcji. Czy poniższa korespondencja mailowa jest prawnie wiążąca i będziemy musieli zapłacić drugiej stronie zadatek (zadośćuczynienie) za odstąpienie od kupna? Zadatek 39 0000 zł, płatny przelewem w dniu podpisania umowy przedwstępnej. Termin umowy przedwstępnej szacowany na 15.07.2024 roku o godzinie 16.00. Reszta ceny w kwocie 800 000 zł płatna przelewem w dniu podpisania umowy przeniesienia własności. Odp: Zgadzamy się

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lip 2024 18:27

Dzień dobry Jeżeli nie doszło do podpisania umowy przedwstępnej i nie został wpłacony zadatek, to nie trzeba płacić zadatku, bo do umowy nie doszło. Z wyrazami szacunku