2020.07.09 godz. 08:53 Siemianowice Śląskie, Śląskie

Ustalenie czy muszę odrzucić spadek (dług) po zmarłym wuju.

Wyjaśnienie sytuacji

Mój wujek, brat mamy, zmarł w lutym tego roku. Pozostawił długi. Był wdowcem. Jeden z jego synów, wraz ze swoją rodziną odrzucił spadek przed notariuszem. Drugi syn, przedmałżeński, zmarł w maju, czyli juz po śmierci ojca. Jeżeli nie odrzucił spadku to czy na nim i jego rodzinie kończy się dziedziczenie. Chcę się upewnić czy z prawnego punktu widzenia nie będę już ewentualnym spadkobiercą mojego wuja.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2020 09:15

Dzień dobry, w przedstawionej konfiguracji nie dziedziczy Pan po wuju.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)