2019.12.23 godz. 10:30 Poznań, Wielkopolskie

Ustawa BDO nowy obowiązek o ochronie środowiska

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem biurem rachunkowym ( osoba fizyczna prowadząca działalność )który świadczy usługi księgowe. Zużywam toner drukując rejestry i zapisy, faktury. Toner kupuje w sklepach oraz od dostawców oferujących materiały biurowe. Moja działalność jest niewielka. Czy muszę się rejestrować i uzyskać BDO

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 10:53

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo odpowiedź brzmi NIE. Wytwarzanie odpadów w takim zakresie nie wymaga wpisu do BDO, Jeśli wytwarza się odpady tożsame z odpadami komunalnymi i razem z nimi oddaje. W celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)