2024.01.29 godz. 14:20 Mońki, Podlaskie

Uszkodzenie mienia - wjechanie w płot podczas jazdy samochodem - oblodzona nawierzchnia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Podczas jazdy w zimowy dzień po oblodzonej jezdni obróciło mi auto oraz uderzyłam w płot. Przęsło wgięło się (nie wypadło z zawiasów ani nic tym podobne). Zrobiliśmy zdjęcia i zobowiązałam się pisemnie do naprawy szkody. Po mnie w ten sam płot i w to samo miejsce uderzył inny samochód wyrywając dwa przęsła. Właściciel posesji chce mnie obciążyć kwotą 2 tysięcy za naprawę przęsła, które ktoś po mnie zniszczył dużo mocniej. Co robić w takiej sytuacji? Dzwoni do mnie i straszy policją. Czy ma do tego prawo i muszę zapłacić wygórowaną w mojej opinii kwotę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 15:57

Tylko w ramach uczynionej przez Panią szkody powinna Pani odpowiadać -tj ponieść koszt naprawy. Najlepiej sprawę rozwiązać ugodowo, jeśli będzie Pani chciała za pośrednictwem kancelarii to zapraszam do kontaktu ib@iblegal.pl