2023.11.06 godz. 21:19 Łódź-Bałuty, Łódzkie

Uwaga, bezpośrednio na cmentarzu, "Obcy" szuka kontaktu w sprawie nieruchomości, dotyczącej zmarłej już osoby..nr tel pod zniczem...

Wyjaśnienie sytuacji

Zadzwoniliśmy... Odebrał pan, który przedstawił się dopiero na naszą prośbę, zaproponował nawet, że przyjedzie do nas byśmy się ODPISALI, gdy tylko usłyszał, że nie znamy powojennych losów dziadka i raczej zakładamy zbieżność imienia i nazwiska. Nie wpuścimy obcego do domu i nie wiemy też jak możemy ustalić, czy dziadek faktycznie mógł być współwłaścicielem nieruchomości. Z elektronicznej księgi wieczystej, wynika niewiele, a cechą wspólną jest imię i nazwisko. Jak się zachować w zaistniałej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 09:41

Niezależnie od ksiąg wieczystych, możliwe są ustalenia w wydziałach geodezji wskazując numery działek / nieruchomości, których ustalenia dotyczą.