2022.12.02 godz. 12:53 Warszawa, Mazowieckie

Uznanie za obywatela polskiego przez wojewodę - problem z wnioskiem/ prawo administracyjne

Wyjaśnienie sytuacji

Wojewoda Lubelski przekierował powyższy wniosek do Wojewody mazowieckiego. W tym momencie mam kartę rezydenta długoterminowego UE wydaną w Lublinie. I z różnych przyczyn nie mogę jej wymienić. Urząd w Warszawie nic nie robi z moim wnioskiem od dnia 30.09.2021 tylko ze względu samej karty pobytu. Spełniam wszystkie kryteria do tego wniosku a urząd wciąż domaga się absurdalnych braków formalnych i sprawa toczy się już 1.5 roku.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2022 17:20

Dzień dobry, żeby odpowiedzieć na to pytanie konieczne jest zapoznanie się z całością akt postępowania administracyjnego. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607 153 023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl