2019.03.22 godz. 12:03 Ruda, Łódzkie

Uzupełnienie etatu w innej szkole.Czy w moim przypadku ma zastosowanie artykuł 22 ust. 1 karty nauczyciela skoro godziny są

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o informację na temat jestem nauczycielem zatrudnionym na pełny etat i mam ochronę związkową Pan dyrektor zamierza mi zmniejszyć ilość godzin do 13 z uzupełnieniem etatu w drugiej szkole,czyli 5 .W sumie jest w szkole 20 godzin przedmiotów,które mogę uczyć.Pan dyrektor dla mnie przeznacza 13 a 7 dla tego drugiego Pana,który zawsze umowy miał na godziny nigdy na etat.Pan dyrektor publicznie zarzuca mi postawę nieetyczną,że powinnam przystać na zaoferowane warunki twierdzi że mogę iść do sądu.Ja natomiast wiem,że moja sytuacja gdybym się zgodziła ulegnie pogorszeniu bo nie mogę rozwijać się zawodowo tak jak do tej pory bo ze względu na mniejszą ilośc godzin i pracę w drugiej szkole będzie mi trudno cokolwiek realizować dla uczniów.Poza tym kolega po fachu nie wykazywał checi podnoszenia kwalifikacji ponieważ jak sądze Pan dyrektor oby dwoje reprezentują jeden związek zawodowy.Obawiam się że gdyby zgodziła się na 13 godzin musiałabym podpisać zmianę warunków pracy i nie wiem czy za rok Pan dyrektor nie zaoferowałby wtedy na przykład 10 godzin w tej szkole straciłabym chyba ochrone związkową bo juz bym miała 13 godzin a w tej sytuacji Pan dyrektor by robił ze mną co chciał w kwestii dalszej pracy .Proszę o pomoc co w takiej sytuacji jest dla mnie korzystne i bezpieczne.Czy mam szansę wygrać w sądzie?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2019 12:59

Dzień dobry, Dyrektor jest odpowiedzialny jest za zapewnienie odpowiednich warunków organizacyjnych do realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Musi zapewnić przede wszystkim w pierwszej kolejności realizację programu nauczania przez wszystkie klasy w szkole. Dyrektor szkoły jest również pracodawcą dla zatrudnionych w szkole pracowników i to on decyduje we wszystkich kwestiach związanych z zatrudnieniem Decyzje dotyczące zatrudnienia w szkole nauczyciela oraz przydziału godzin w ramach pensum podejmuje dyrektor szkoły.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)