2023.08.29 godz. 12:04 Katowice, Śląskie

Uzyskanie ubezpieczenia za szkodę na pojeździe w skutek upadku na nie drzewa

Wyjaśnienie sytuacji

27.08 około godziny 13 zastaliśmy straż pożarna oraz policję przy naszym aucie na które spadło drzewo. Auto było zaparkowane na miejscu parkingowym należącym do miasta, za miejscem parkingowym stoi pustostan, pomiędzy miejscem parkingowym a pustostanami, stało drzewo, które prawdopodobnie w wyniku burzy/wichury, złamało się i spadło na auto. Do szkody podobno doszło koło godzin porannych. Uszkodzony został dach, szyba czołowa, maska oraz zderzak przód. Jak zacząć staranie się o ubezpieczenie się/pdskzodowanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2023 12:37

1. Oszacowanie szkody, 2. Wezwanie do zapłaty podmiotu odpowiadającego za drzewo (właściciela), 3. W razie bezskuteczności pozew o zapłatę, przy czym konieczne będzie wykazanie i udowodnienie winy właściciela. Często w tego rodzaju sprawach drzewo uszkadzające pojazd na skutek silnego wiatru nie przesadza o winie i odszkodowaniu dla właściciela uszkodzonego pojazdu. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)