2023.11.16 godz. 09:31 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

VB leasing opłata manipulacyjna, wypowiedzenie umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Klient zwlekał z zapłatą i doszło do sytuacji gdzie dostałem ultimatum z VB że do 9.11 mam wpłacić ratę i 9.11 wyslalem przelew. Oni z dniem 9.11 zerwali umowę i nakazują zapłatę opłaty manipulacyjnej w kwocie 2000 zł za wznowienie umowy. Pani z VB powiedziała, że nie mają możliwości anulowania tej opłaty, ani możliwości jej zmniejszenia. Miałem u nich leasing na maszynę, którą sprzedali za 25% wartości i musiałem spłacać jeszcze 8 tysięcy przez to. Teraz nie chce znowu takiej sytuacji że sprzedadzą za bezcen i znowu będę musiał do nich dokładać. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2023 10:02

Trzeba by przeanalizować umowę, żeby stwierdzić czy rzeczywiście mają prawo do działania w ten sposób.