2022.04.28 godz. 14:09 Gdynia, Pomorskie

Przedawniony mandat

Wyjaśnienie sytuacji

W 2011 roku mąż otrzymał mandat za brak biletu. 20.04.2022 otrzymał wezwanie do zapłaty od firmy statima. Po telefonie firma ta twierdzi że nie jest to opłata za mandat bo jest przedawniony ale są to opłaty dodatkowe z tytułu nie zapłaconego mandatu. Czy po tylu latach firma ta ma prawo upominać się o takie opłaty? Czy powinniśmy to zapłacić? Czy to oszuści?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 18:42

Całość powinna być przedawniona, o ile nie toczyły się postępowania sądowe przeciwko męzowi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)