2021.11.27 godz. 15:28 Kuszyna, Łódzkie

Od czego zacząć? Jak to zalatwić?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2011 roku zmarła moja babcia, do tej pory mój tata mnie zbywał jeśli tylko o tym wspomniałam, lecz dziś postawiony pod murem przyznał, że pisemego testamentu co do spadku nie ma. Spadek to mieszkanie oraz pół domku (drugie pół jest babci siostry syna, którym moja babcia się opiekowała od śmierci siostry). Lecz sam mój tata jak i moja babcia przed śmiercią zawsze mówili, że mieszkanie przepisze mi i pół domku również. Chciałabym się wziąść za przepisywanie tego już prawnie na mnie ale nie wiem od czego zacząć? Jak się za to zabrać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2021 16:21

Jeżeli jest Pan wnukiem, a żyje Pana tata, to w pierwszej kolejności z ustawy będzie dziedziczył Pana tata. Gdyby Pana tata odrzucił spadek, to dopiero wówczas zostałby Pan powołany do dziedziczenia. Należy więc przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłej babci.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)