2023.11.08 godz. 00:01 Szczecin, Zachodniopomorskie

Sprawa Spadkowa

Wyjaśnienie sytuacji

W 2012 roku umiera kobieta zostawia po sobie Dom zadłużony hipotekom . Miała dwóch mężów . Z pierwszym wybudowała dom ,spisali intercyzę,podzielili dom na pół.Rozwiedli się. Po jej śmierci on swoją połowę przepisał wnuczce ta połowa nie ma długów. Ożeniła się drugi raz bez intercyzy,jej dzieci oraz partnera nie były przysposobione. Wszyscy oprócz wnuczki i córki kobiety się nie zrzekły. Córka spłaciła matki część. Rozprawa nie może się odbyć od prawie 10 lat ponieważ wnuki drugiego męża (który też miał długi) domagają się spadku. Chcą spadek z dobrodziejstwem inwetarza. Nie oddamy domu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2023 09:12

Z opisu - stosunkowo niejasnego - wynika, że znajdują się w gronie spadkobierców ustawowych, a zatem mają prawo do spadku, o ile uprawnienie to nie zostało w żaden sposób wyłączone (np umową dożywocia). Inną sprawą jest dział spadku (podział majątku spadkowego pomiędzy spadkobiercami) - jego wartość może być pomniejszona o już poczynione nakłady, w tym spłacone długi. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl