2023.04.02 godz. 14:15 Mława, Mazowieckie

Nieuczciwie sporządzony akt notarialny

Wyjaśnienie sytuacji

W 2013 roku wykorzystano upośledzoną umysłowo kobietę do darowizny na rzecz sąsiadów swojej działki zostawiając jej małą część której jest jedynie z nimi współwłaścicielem. Zawarty został akt notarialny. Czy możliwe jest odzyskanie podstępnie zagrabionej jej części posesji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 15:40

Szanowna Pani można domagać się nieważności umowy zgodnie z treścią art. 82 k.c. jeśli z jakichkolwiek powodów oświadczenie woli zostało złożone w stanie wyłączającym świadome lub swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)