2020.03.10 godz. 19:12 Wrocław, Dolnośląskie

Dlaczego nie grzywna.

Wyjaśnienie sytuacji

W 2014 roku czyli 6 lat temu wziełam 1000 zł pozyczki.,dopiero jesienią 2019 roku firma Surat złozyła zawiadomioenie do prokuratury,z art 286 kk,3mc ograniczenia wolności w tym jeszcze prace społeczne..:(Pozyczka spłacona ,mam odroczenie prac 4 mce ale mam niesmak bo wolałabym zapłacić grzywnę ,W tej chwili moja sytuacja finansowa sie poprawiła.Dług stary,w zeznaniach policjant wpisał moje dochody 600 zł Co teraz moge zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2020 18:15

Dzień dobry, niestety na grzywnę już Pan tego nie zamieni przy prawomocnym wyroku, obecnie nie ma takich przepisów. Można natomiast spróbować czegoś w zbliżonej formie - złożyć wniosek na podstawie art. 63a k.k.w. o zmianę formy wykonania kary ograniczenia wolności na potrącenie z wynagrodzenia za pracę, jeżeli obecnie ma Pan umowę o pracę. Wniosek składa się do sądu rejonowego wedle miejsce wykonania kary, czyli niekoniecznie tego, który wydał wyrok skazujący (art. 55 § 1 k.k.w.). Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)