2024.05.20 godz. 08:26 Płock, Mazowieckie

Podatek od spadków i darowizn

Wyjaśnienie sytuacji

W 2016 nabyłam spadek (niezamieszkałe siedlisko i kawalerkę) po ojcu wraz z moją córką (wówczas małoletnia), udział po 1/2. Złożyłam druk SD-Z2, tylko ze swojej części. Urzędnik poinformował, że za córkę nie składam. Obawiam się, że zostałam źle poinformowana i będę musiała zapłacić podatek od części spadkowej córki. Co teraz muszę zrobić? Tym bardziej, że zamierzam sprzedać nieruchomości.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2024 11:09

Sprawa wymaga głębszej analizy. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w tej sprawie zapraszam do kontaktu.

Zmodyfikowano dnia: 20 Maj 2024 11:10
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)