2023.09.22 godz. 16:02 Lublin, Lubelskie

Nakaz zapłaty

Wyjaśnienie sytuacji

W 2016 r. otrzymano nakaz zapłaty z Sądu. Kwota nie została zapłacona. W 2018 roku na podstawie nakazu wszczęto zajęcie komornicze, które umorzono w 2019 r. W 2021 otrzymano nakaz zapłaty z Sądu czy też wyrok nakazowy w tej samej sprawie, na kwotę niższą niż w pierwszym nakazie. Kwota ta została wpłacona w całości. Natomiast w bieżącym roku tj. 2023 przyszło zajęcie komornicze z kwotami wyliczonymi na podstawie I nakazu ( z odliczeniem kwoty z II nakazu). Stąd moje pytanie czy prawidłowym oraz zgodnym z prawem jest zajęcie mimo opłacenia II nakazu. Co w tej sytuacji można zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 15:30

Dzień dobry, Czy jest Pan pewien, że II nakaz dotyczył tej samej sprawy co I nakaz. Z przedstawionego opisu, mam wrażenie, że może być mowa o dwóch różnych sprawach. Pozdrawiam,