2023.10.06 godz. 12:53 Zielona Góra, Lubuskie

Kontakty z dziadkami

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 r dziadkowie w odwecie za odejście od ich syna i rozwód z wyłącznej winy złożyli wniosek o kontakty z wnukiem. Podpisaliśmy ugodę w sądzie i przywoziłam syna co drugi pt msc do miejscowości leżącej od nas 35 km w jedną stronę. Od ponad roku syn całkowicie odmawia kontaktów z dziadkami i nie jeździ. Twierdzi że wystarczy mu gdy ich widzi na spotkaniach z ojcem. Dziadkowie tak jak ojciec buntują dziecko przeciwko mnie i wmawiają mu bardzo złe rzeczy. Teraz straszą konsekwencjami i pójściem do sądu jak nie będę go przywoziła. Czy mam złożyć o zmianę/unieważnienie ugody czy czekać ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Paź 2023 18:09

Dzień dobry, uważam że niniejsza sprawa wymaga uregulowania prawnego. Toteż na Pani miejscu nie czekałbym na działania z drugiej strony tylko wystąpił w tej sprawie do sądu.