2020.08.13 godz. 10:19 Warszawa, Mazowieckie

Czy moge mamie zrobić remont domu?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 roku mama przepisała na mnie ziemie w formie darowizny. W tym roku pojawiła sie szansa sprzedaży jakiejś części działki. Wiem ze bede musiał zapłacić podatek dochodowy od kwoty jaka uzyskam chyba ze przeznaczę te kwotę na własne cele mieszkaniowe. I to jest szerokie pojęcie. Czy remont domu mamy moge w jakiś sposób podciągnąć pod własne cele mieszkaniowe ? Wciąż jestem tam zameldowany ale od dłuższego czasu juz tam nie mieszkam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2020 19:27

Dzień dobry, niestety nie, aby skorzystać z ulgi musi Pan przeznaczyć kwotę ze sprzedaży na zakup innej nieruchomości. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)