2020.07.17 godz. 16:52 Radom, Mazowieckie

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 roku zostałam pobita, na skutek czego straciłam ząb ( górna jedynka lewa) ząb został wyrwany razem z częścią kości szczęki, miałam złamany kolec nosowy. Po jakimś czasie dotarłam do sprawcy i zawarłam z nim umowę że jeśli tego nie zgłoszę na policję to zapłaci za leczenie implantologiczne. Po ustalonym czasie dostałam od sprawcy pieniądze w kwocie 7 tysięcy ponieważ tyle miało kosztować leczenie (zabieg implantacji, plastyka dziąsła i korona protetyczna). Czy w takiej sytuacji nadal mogę ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczalni?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 15:17

Zasadniczo tak ale aby móc precyzyjnie odpowiedzieć należałoby sięgnąć do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU)