2022.01.04 godz. 22:29 Opole, Opolskie

Złomowanie samochodu bez ciągu umow

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 zakupiłam samochód ale go nię przerejestrowalam na siebie. Teraz chce go zezłomować ale niestety okazało się że brakuje jednej umowy kupna sprzedaży której w żaden sposób nie mogę od nikogo uzyskać. Czy jest jakikolwiek sposób na jego zezłomowanie bez żadnych dalszych konsekwencji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2022 07:44

Dzień dobry! W opisanej sytuacji sugeruję rozważyć złożenie wniosku do sądu o zasiedzenie ruchomości (samochodu) - tutaj konieczne będzie wykazanie, że posiada Pani pojazd przez przynajmniej 3 lata i działa Pani w dobrej wierze. Po prawomocnym zakończeniu postępowania zgodnie z Pani wnioskiem staje się Pani właścicielem pojazdu i może Pani działać w kierunku zezłomowania.