2023.09.27 godz. 14:33 Warszawa, Mazowieckie

Odmowa wypłaty odszkodowania

Wyjaśnienie sytuacji

W 2019r. uległam wypadkowi komunikacyjnemu. Byłam wtedy objęta szkolnym ubezpieczeniem (Interrisk). Dokumenty o odszkodowanie chciałam złożyć w następnym roku, lecz odmówiono mi tej czynności z informacją,że mogę złożyć wniosek o odszkodowanie dopiero po zakończeniu leczenia. Leczenie zakończyłam dopiero w bieżącym roku i dlatego też złożyłam wniosek. Dostałam odmowę z informacją, że upłynęły trzy lata od zdarzenia i nie przysługuje mi odszkodowanie. Pani na infolinii powiedziała, że przepisy się "ciągle" zmieniają i wtedy zaświadczenie było potrzebne ale teraz już nie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 19:08

dzień dobry czy szkoda została zgłoszona w ciągu 3 lat od daty wypadku? Bądź posiada Pani odmowę przyjęcia zgłoszenia szkody?